Înscrie-te la Festivalul TEKNOSFEST 2024, Festival de aviație

Perioada de înscrieri este până la data 20 februarie 2024

Universitatea Trabsilvania din Brașov invită studenții să se înscrie la TEKNOFEST 2024, Festival de aviație, spațiu si tehnologie organizat de Consiliul de Cercetare Științifică și Tehnologică (TUBITAK) din Turcia.

Evenimentul, care se adresează atât studenților, cât și elevilor din ciclul primar, gimnazial și liceal, urmărește creșterea interesului societății pentru tehnologie și creșterea gradului de conștientizare cu privire la transformarea unei societăți care produce și dezvoltă tehnologie prin găzduirea a numeroase activități precum competiții de tehnologie, spectacole aeriene, interviuri.

În cadrul festivalului, a cărei primă ediție a avut loc în anul 2018, sunt organizate competiții din diferite discipline și pentru diferite categorii de vârstă. Lista acestora poate fi consultată aici.

Înscrierile în vederea participării la Festivalul TEKNOSFEST 2024 se pot face până pe 20 februarie 2024, accesând link-ul de aici.

Mai multe detalii găsiți AICI.