Sesiunea de comunicări științifice studențești SCSS 2024

Sesiunea de comunicări științifice studențești (SCSS 2024) din cadrul Facultății de Alimentație și Turism  se va desfășura în data de 19 aprilie 2024. Această manifestare reprezintă un bun prilej de familiarizare a studenților cu activitatea de elaborare a unei lucrări științifice, dezvoltarea abilităților de comunicare și este un exercițiu util în vederea elaborării, susținerii lucrărilor de licență și masterat. Studenții se pot înscrie cu lucrările la una din următoarele secțiuni:

Secțiunea 1. Alimentele la confluența dintre știință și creativitate  (Responsabil: Șef lucrări dr. ing. Nicolae-Alexe ORMENIȘAN - nickorme@unitbv.ro)

Secțiunea 2. Perspective interdisciplinare în turism şi alimentație publică (Responsabil: Lector dr. Simona Șoica - s.bucsa@unitbv.ro

Termen limită înscrieri lucrări (trimiterea titlurilor): 17.04.2024

Pentru detalii pdfclick aici.